Mikä kannettava näyttö on paras?

Duex Float portable monitor

Kannettavien näyttöjen markkina kasvaa vauhdilla. Precedence Researchin mukaan kannettavien näyttöjen maailmanlaajuisen markkinan ennustetaan kasvavan 327 miljoonasta dollarista vuonna 2025 yli 2,6 miljardiin dollariin vuoteen 2035 mennessä — yli 23 %:n vuotuinen kasvuvauhti. Kasvu kuvastaa todellista muutosta työtavoissa: hybridityöaikataulut, digitaalinen nomadielämä ja tarve saada toinen näyttö minne tahansa ovat tehneet kannettavasta näytöstä kapea-alaisen lisälaitteen sijaan yleisen tuottavuustyökalun.

Nopeasti kasvavat markkinat ovat kuitenkin myös ruuhkaiset, ja niillä on paljon tuotteita, joiden tekniset tiedot ja markkinointilupaukset kuulostavat vaikuttavilta mutta eivät aina pidä paikkaansa oikeassa käytössä. Tämä opas erottelee olennaisen kohinasta. Se selittää kriteerit, jotka todella erottavat hyvän kannettavan näytön keskinkertaisesta, vertailee pääkategorioita käyttötilanteen mukaan ja antaa kuhunkin tarkan suosituksen.

Duex Float -kannettava näyttö

Lyhyt vastaus

Paras kannettava näyttö riippuu siitä, miten käytät sitä. Kun haluat kannettavaan tietokoneeseen kiinnitettävän näytön, Mobile Pixels Duex Float 2 Pro on ykkösvalinta: se liukuu ulos kannettavan kannen takaa, liitetään yhdellä USB-C-kaapelilla eikä tarvitse jalustaa, virtalähdettä tai tilaa laukussa. Jos haluat erillisen 4K-näytön laadukkaalla rakenteella, varaa budjetiksi vähintään 500 dollaria. Budjettia seuraaville opiskelijoille ja etätyöntekijöille hyviä vaihtoehtoja löytyy 130–250 dollarilla 1080p- tai 1440p-resoluutiolla. Oikea valinta perustuu viiteen kriteeriin: näytön laatuun, liitettävyyteen, kannettavuuden muotoon, käyttöönoton nopeuteen ja siihen, missä työskentelet useimmiten.

Miksi kannettavat näytöt ovat tärkeämpiä kuin koskaan

Etätyö ja hybridityö ovat muuttaneet perusteellisesti sen, millainen tuottava työtila on. Consegic Business Intelligencen mukaan noin 22,8 % yhdysvaltalaisista työntekijöistä teki etätöitä maaliskuussa 2025 — yli 36 miljoonaa ihmistä. Miljoonille heistä pelkkä kannettavan tietokoneen näyttö ei riitä ylläpitämään sellaista keskittynyttä, usean sovelluksen työskentelyä, jota työpöytätyö on perinteisesti tukenut.

23.4%

Kannettavien näyttöjen maailmanlaajuisen markkinan arvioitu vuotuinen kasvuvauhti (CAGR), 2026–2035

Lähde: Precedence Research

2,6 mrd $

Kannettavien näyttöjen maailmanlaajuisen markkinan arvioitu arvo vuoteen 2035 mennessä

Lähde: Precedence Research

42%

Monen näytön työpisteiden käyttäjien ilmoittama keskimääräinen tuottavuuden kasvu

Lähde: Jon Peddie Research

30%

Maailmanlaajuisesti myydyistä kannettavista näytöistä on suunnattu pelaamiseen (120 Hz+)

Lähde: Persistence Market Research

"Kasvua vauhdittavat etä- ja hybridityömallien nopea yleistyminen, kasvava kysyntä kahden näytön tuottavuusratkaisuille, pelaamisen ja sisällöntuotannon lisääntyminen sekä näyttöteknologioiden jatkuva kehitys, kuten OLED, korkeat virkistystaajuudet ja langaton yhteys."

Future Market Insights, Portable Monitor Market Report 2025

Viisi kriteeriä, jotka erottavat hyvät kannettavat näytöt huonoista

Ennen kuin tutustut yksittäisiin tuotteisiin, selvitä, mitä kannattaa arvioida. Tuotetiedot voivat johtaa harhaan. Nämä viisi kriteeriä ovat ne, joita kokeneet käyttäjät ja riippumattomat arvioijat pitävät toistuvasti ratkaisevina.

Kriteeri 01

Kuvanlaatu: resoluutio, paneelin tyyppi ja kirkkaus

Resoluutio määrää, kuinka terävältä teksti ja kuvat näyttävät. Työkäytössä 1080p (1920x1080) on vähimmäistaso enintään 15,6 tuuman näytöillä. Vähintään 17 tuuman näytöillä 1440p (2560x1440) parantaa selkeyttä huomattavasti. Valokuvien tai videoiden muokkaukseen 4K-paneelit oikeuttavat korkeamman hintansa ja virrankulutuksensa.

Paneelin tyyppi on tärkeämpi kuin moni ostaja tulee ajatelleeksi. IPS-paneelit tuottavat tarkat värit ja laajat katselukulmat, mikä sopii useimpiin työ- ja luovan työn tarpeisiin. VA-paneelit tarjoavat syvemmän kontrastin. TN-paneelien vasteajat ovat nopeampia, mutta niiden värintoisto on selvästi heikompaa. OLED-paneelit ovat tulossa kannettavien näyttöjen joukkoon, ja ne tarjoavat erinomaisen kontrastin ja eloisat värit, mutta hinta on korkeampi ja staattisessa sisällössä on huomioitava kuvan palamisen riski.

Kirkkaus on erityisen tärkeä kannettavassa käytössä, jossa ympäristön valaistusta ei voi hallita. Valitse sisäkäyttöön vähintään 300 nitin näyttö ja vähintään 400 nitin näyttö, jos aiot käyttää sitä ikkunoiden lähellä tai ulkona. Alle 250 nitin näytöt pärjäävät huonosti muussa kuin hämärässä ympäristössä.

Kriteeri 02

Liitännät: USB-C, HDMI ja Power Delivery

Parhaat kannettavat näytöt kytketään yhdellä USB-C-kaapelilla, joka siirtää sekä kuvan että virran samanaikaisesti. Näin erillistä virtalähdettä ei tarvita, ja koko kokoonpano yksinkertaistuu yhteen kaapeliin. Varmista, että näyttö tukee USB-C:tä ja DisplayPort Alt Modea ja että myös kannettavasi USB-C-portti tukee videolähtöä.

HDMI-tulo parantaa yhteensopivuutta, mikä on tärkeää, jos aiot liittää näyttöön pelikonsoleita, vanhempia kannettavia tai laitteita, joissa ei ole USB-C-videolähtöä. Näytöt, joissa on sekä USB-C että HDMI, sopivat laajimmalle laitevalikoimalle. Power Delivery (PD) -läpivienti, jonka ansiosta näyttö voi ladata kannettavaasi sen ollessa kytkettynä, on hyvä lisä, jos kannettavasi latautuu USB-C:n kautta.

Kriteeri 03

Kannettavuuden malli: erillinen vai kannettavaan kiinnitettävä

Tämä on tärkein rakenteellinen valinta, eikä se riipu teknisistä tiedoista vaan siitä, miten todella työskentelet. Muodot ovat periaatteessa kaksi erilaista:

  • Erilliset kannettavat näytöt asetetaan kannettavan viereen tai taakse tasaiselle alustalle, ja niitä tukee jalka tai taittuva suojakansi. Ne vaativat työpöytätilaa ja ne täytyy pystyttää joka kerta. Ne sopivat hotellin työpöydille, yhteistyötiloihin ja kotitoimistoihin. Tyypillinen paino: 0,5–1,2 kg.
  • Kannettavaan kiinnitettävät näytöt kiinnitetään magneetilla tai ulosvedettävällä kiinnikkeellä suoraan kannettavan kannen takapuolelle. Ne kulkevat kannettavan mukana, eivät vaadi lainkaan työpöytätilaa ja niitä voi käyttää lentokoneen tarjotinpöydällä, sylissä tai pienellä kahvilapöydällä. Käyttöönotto kestää sekunteja. Tyypillinen paino: 0,6–0,9 kg.

Jos työskentelet usein ahtaissa tai ennalta-arvaamattomissa tiloissa, kuten lentokoneissa, junissa, kahviloissa tai asiakkaiden toimistoissa, kannettavaan kiinnitettävä malli on käytettävyydeltään sellainen, jota erillinen näyttö ei yksinkertaisesti voi ylittää teknisistä ominaisuuksista riippumatta.

Kriteeri 04

Käyttöönoton nopeus ja helppokäyttöisyys

Kannettava näyttö, jonka pystytys, sijoittelu ja säätö vie viisi minuuttia jokaisessa uudessa paikassa, jää pian kotiin. Parhaat kannettavat näytöt kaikissa luokissa ovat plug-and-play-tyyppisiä ilman ajurien asennusta, vaativat vain vähän fyysistä säätöä ja pysyvät vakaasti paikallaan. Etsi arvosteluja, joissa mainitaan erityisesti käytännön käytettävyys, ei pelkkiä suorituskykytestien tuloksia.

Kriteeri 05

Paino ja paksuus

Jos kannat näyttöä mukanasi päivittäin, jokainen gramma merkitsee. Alan suositusten mukaan päivittäiseen matkakäyttöön sopivan kannettavan näytön tulisi painaa alle 900 grammaa (2 paunaa) ja olla alle 10 mm paksu, jotta se mahtuu mukavasti kannettavan tietokoneen viereen tavalliseen laukkuun. Yli 1,2 kg painavat näytöt alkavat lisätä laukun painoa merkittävästi koko matkapäivän aikana.

Kannettavan näytön tekniset tiedot lyhyesti: mitä kukin resoluutio tarjoaa

Paras käyttötarkoitus resoluutiotason mukaan

1080p (Full HD) — sähköposti, asiakirjat, videopuhelut ja taulukkolaskenta

100–250 dollaria

1440p (QHD / 2K) — koodaus, suunnittelu, kirjoittaminen ja selaus usealla välilehdellä

200–400 $

4K (Ultra HD) — kuvankäsittely, videoiden tarkastelu ja värikriittinen luova työ

400–700+ dollaria

144 Hz+ millä tahansa resoluutiolla — pelaaminen, käyttöliittymän animaatiot ja nopean vierityksen työnkulut

150–350 $

Hintahaarukat ovat likimääräisiä keskimääräisiä vähittäishintoja vuodelle 2025. Lähteet: Tom's Hardware, Arzopan ostaoppaan 2025

Paras kannettava näyttö käyttötarkoituksen mukaan

Kaikille sopivaa parasta kannettavaa näyttöä ei ole. Tässä oikea vastaus kullekin käyttäjätyypille.

Käyttötarkoitus Tärkeimmät ominaisuudet Muoto Budjettialue
Etätyöntekijä / digitaalinen nomadi Paino, yhden kaapelin käyttöönotto, IPS-paneeli Kannettavaan kiinnitettävä tai ohut erillinen 170–350 $
Opiskelija Hinta-laatu, 1080p IPS, USB-C, kompakti koko Ohut, erillinen 100–220 $
Kehittäjä / koodari 1440p+ resoluutio, pystytila, tarkka teksti Kannettavaan kiinnitettävä tai erillinen 200–400 $
Luova ammattilainen Värintoisto (sRGB/DCI-P3), 4K, IPS tai OLED Erillinen, laadukkaalla jalustalla 400–700 $
Mobiilipelaaja 144 Hz+, lyhyt vasteaika, HDMI konsolille Erillinen, tukijalalla 150–350 $
Usein matkustava / lentoyhtiön asiakas Ei vaadi työpöytätilaa, alle 900 g, välitön käyttöönotto Vain kannettavaan kiinnitettävä 170–300 $

Paras kannettava näyttö matkustamiseen ja etätyöhön: Duex Float 2 Pro

Etätyöntekijöille, työmatkustajille ja digitaalisille nomadeille kannettavan näytön tärkein ominaisuus on mahdollisuus työskennellä missä tahansa, ei vain siellä, missä on työpöytä. Tämä rajaa valikoimaa selvästi, sillä useimmat erilliset kannettavat näytöt tarvitsevat yhä tasaisen alustan, jalustan säätöä ja vähintään kaksi minuuttia käyttöönottoon.

Mobile Pixels Duex Float 2 Pro ratkaisee tämän eri tavalla. Se kiinnittyy magneettisesti suoraan kannettavan kannen taakse ja liukuu sivulle paljastaen täysikokoisen 1080p IPS -näytön. Erillistä jalustaa, virtalähdettä tai ylimääräistä työpöytätilaa ei tarvita. Yksi USB-C-kaapeli hoitaa sekä kuvan että virran. Käyttöönotto kestää alle kymmenen sekuntia laukusta toimivaan näyttöön.

Käytännössä tämä tarkoittaa, että Duex Float 2 Pro toimii lentokoneen tarjotinpöydällä, johon mikään erillinen näyttö ei mahtuisi, kahvilan pienessä pöydässä, auton takapenkillä tai asiakkaan toimistossa, jossa ei ole ylimääräistä työpöytää. Se on ainoa kannettavan näytön tyyppi, joka todella kulkee osana kannettavaasi eikä erillisenä lisälaitteena.

Toimituksen valinta: paras matkustamiseen ja etätyöhön

Mobile Pixels Duex Float 2 Pro

Sopii parhaiten: Usein matkustaville, etätyöntekijöille, digitaalisille nomadeille ja kaikille, jotka työskentelevät tiloissa, joissa perinteinen toinen näyttö on epäkäytännöllinen.

Muoto Magneettinen, kannettavaan kiinnitettävä, ulos liukuva rakenne
Näyttö 1080p Full HD IPS -paneeli
Liitäntä Yksi USB-C-kaapeli (kuva + virta)
Käyttöönottoaika Alle 10 sekunnissa, plug-and-play
Tilantarve Ei lisää työpöytätilaa – kiinnittyy kannettavaan
Merkki Mobile Pixels – perustettu MIT:ssä ja Northeasternissa, yli 26 000 asiakasta, useita designpalkintoja
Tutustu Duex Float 2 Pro -näyttöön →

Luokkien vertailu: missä kukin kannettavan näytön tyyppi on parhaimmillaan

Luokka Vahvuudet Rajoitukset Kenelle sopii
Kannettavaan kiinnitettävä (ulos liukuva / magneettinen) Ei vaadi työpöytätilaa, nopein käyttöönotto, aidosti kannettava minne tahansa Näytön koko riippuu kannettavan koosta; yleensä 1080p Matkailijat, etätyöntekijät ja työmatkalaiset
Ohut erillisnäyttö (tukijalka / suojakansi-jalusta) Suurempia kokovaihtoehtoja, laajempi ominaisuusvalikoima, sopii hyvin työpöydälle Vaatii tasaisen alustan; käyttöönotto kestää 2-5 minuuttia Kotitoimisto, hotellipöydät ja yhteistyötilat
4K-premium-erillisnäyttö Erinomainen kuvanlaatu ja värintoisto, ammattitasoa Painavin ja kallein, tarvitsee tukevan alustan ja USB-C-virran Valokuvaajat, videoeditoijat ja suunnittelijat
Kannettava pelinäyttö (144 Hz+) Korkea virkistystaajuus, lyhyt vasteaika, konsoliyhteensopiva HDMI:n kautta Yleensä painavampi, sopii paremmin hotellihuoneeseen kuin lentokoneeseen Mobiilipelaajat, e-urheilijat ja Switch-käyttäjät
Kahden paneelin kannettavan laajennus Lisää kaksi näyttöä kerralla; suurin mahdollinen kannettava työtila Painavampi kuin yhden paneelin vaihtoehdot; korkeampi hinta Tehokäyttäjät, kehittäjät ja matkustavat kauppiaat

Mitä välttää kannettavaa näyttöä ostaessa

Laatukriteerien lisäksi on useita yleisiä sudenkuoppia, jotka kannattaa tuntea ennen ostoa:

  • Alle 250 nitin kirkkaudella varustetut näytöt. Ne näyttävät hyväiltä himmeässä huoneessa, mutta niitä on vaikea lukea ikkunan lähellä tai kirkkaassa ympäristössä. Edullisten näyttöjen valmistajat usein kertovat tämän arvon todellista parempana tai mittaavat sen vain enimmäisasetuksella, ja jatkuva käyttö siinä voi lyhentää paneelin käyttöikää.
  • Merkit, joilla ei ole ooston jälkeistä tukea. Riippumattomat arvostelukoosteet nostavat johdonmukaisesti ajuritukea ja takuuasioiden hoitoa tärkeimmiksi eroiksi tunnettujen merkkien ja edullisten valmistajien välillä. Tarkista, että tukikanava on helposti saatavilla, ennen kuin ostat tuntemattomalta merkiltä.
  • TN-paneelit, joita markkinoidaan "kannettavina pelinäyttöinä". TN-paneelien pikselit vastaavat nopeammin, mutta kapeat katselukulmat ja heikko värintoisto tekevät niistä selvästi huonompia monipuoliseen käyttöön, jota kannettavilta näytöiltä yleensä odotetaan. 120 Hz:n IPS-paneeli sopii peleihin riittävän hyvin ja on paljon monipuolisempi työhön ja median katseluun.
  • Yksi USB-C-portti ilman videotukea. Joissakin näytöissä USB-C mainitaan liitäntäominaisuutena, mutta se tukee vain virransyöttöä, ei videota. Jos tuotetiedoissa ei sanota selvästi "DisplayPort Alt Mode" tai "video USB-C:n kautta", kuvan siirtoon voi tarvita erillisen HDMI-kaapelin.
  • Epävakaat tai vaikeasti säädettävät jalustat. Kannettava näyttö, joka huojuu, vastustaa korkeuden säätöä tai ei pysy samassa kulmassa kirjoittaessa, on käytännössä ärsyttävä, eikä teknisistä tiedoista voi päätellä sitä etukäteen. Suosi arvosteluja, joissa käyttäjät mainitsevat jalustan laadun nimenomaan omassa käyttöympäristössään.
Ennen ostopäätöstä: Selvitä, missä työskentelet useimmiten. Jos paikkasi on kiinteä työpöytä, mikä tahansa hyvä erillinen näyttö toimii. Jos työskentelet myös lentokoneissa, pienillä kahvilapöydillä tai asiakkaiden toimistoissa, kannettavaan kiinnitettävä malli on ainoa luotettava vaihtoehto, ja käyttöönoton nopeus sekä muoto ratkaisevat enemmän kuin se, onko paneeli 1080p vai 1440p.

Usein kysytyt kysymykset

Mikä kannettava näyttö on kokonaisuutena paras vuonna 2025?

Vastaus riippuu käyttötarkoituksestasi. Jos haluat kannettavaan kiinnitettävän ratkaisun, jonka käyttöönotto on nopein ja joka vie vähiten tilaa, Mobile Pixels Duex Float 2 Pro on paras valinta etätyöntekijöille ja matkailijoille. Jos haluat erillisen näytön, jonka kuvanlaatu on huippuluokkaa, Espresso 15 Pro (4K, 550 nitiä, 15,6 tuumaa) on saanut korkeita arvioita riippumattomilta arvostelijoilta, kuten Tom's Hardwarelta. Budjettitietoisille käyttäjille 1080p IPS -näytöt hintaluokassa 130-200 dollaria, esimerkiksi ViewSonicin, ASUS ZenScreenin ja Lenovon valmistamat, tarjoavat luotettavan suorituskyvyn arkeen.

Mikä näytön koko on paras kannettavalle näytölle?

15,6 tuumaa on suosituin koko, ja se tarjoaa useimmille käyttäjille parhaan tasapainon näyttötilan ja kannettavuuden välillä. Pienemmät 13,3 tuuman vaihtoehdot mahtuvat pieniin laukkuihin, mutta työtilaa on vähemmän, kun taas 17,3 tuuman näytöt tarjoavat enemmän tilaa painon ja laukkutilan kustannuksella. Kannettavaan kiinnitettävissä malleissa näytön koko sovitetaan yleensä kannettavaan: 15 tuuman kannettavan pariksi sopii 15 tuuman kiinnitettävä paneeli. Erillisissä näytöissä 15,6-16 tuumaa on käytännöllinen sopiva koko päivittäiseen mukana kantamiseen.

Riittääkö 1080p kannettavalle näytölle vuonna 2025?

Kyllä, useimpiin tuottavuuskäyttötarkoituksiin. 15,6 tuuman 1080p IPS-näyttö tuottaa terävää tekstiä asiakirjoihin, taulukoihin, sähköpostiin ja videopuheluihin. Resoluution rajoitus alkaa näkyä yli 17 tuuman näytöillä tai kun työskentelet tiheiden suunnittelutiedostojen parissa, jotka hyötyvät suuremmasta pikselitiheydestä. Jos pääasialliset tehtäväsi ovat tekstipohjaisia ja arvostat kannettavuutta ja hintaa, 1080p sopii edelleen täysin ja on yleisin kannettavan näytön resoluutio vuonna 2025.

Tarvitsenko pistorasian kannettavan näytön käyttöön?

Ei, jos valitset mallin, joka saa virtansa kannettavan USB-C-liitännästä. Useimmat nykyaikaiset kannettavat näytöt ottavat virtansa samasta USB-C-liitännästä, joka siirtää myös kuvan, joten kannettavan akku antaa virran näytölle. Näin seinäpistoketta ei tarvita lainkaan. Jotkin kirkkaammat tai suuremmat mallit saattavat tarvita oman virtaliitännän, koska kannettavan USB-C ei pysty syöttämään riittävästi tehoa. Tarkista, että näyttö toimii varmasti pelkällä USB-väylän virralla, jos pistokkeeton käyttö on sinulle tärkeää.

Mikä ero on kannettavalla näytöllä ja kannettavan tietokoneen lisänäytöllä?

Termejä käytetään vaihtokelpoisesti, mutta ne kuvaavat hieman erilaisia malleja. "Kannettava näyttö" tarkoittaa yleensä erillistä näyttöä, joka seisoo kannettavan tietokoneen vieressä oman tukijalkansa varassa. "Kannettavan näytönlaajennin" tai "kannettavaan kiinnitettävä näyttö" kiinnittyy suoraan tietokoneen kannen taakse ja liukuu ulos laajentamaan näyttöä sivulle. Kannettavaan kiinnitettävä malli ei vaadi erillistä tilaa pöydällä, ja se sopii paremmin ahtaisiin tiloihin. Molemmat tyypit liitetään USB-C:llä tai HDMI:llä, ja ne toimivat itsenäisinä laajennettuina näyttöinä.

Kannattaako opiskelijan ostaa kannettava näyttö?

Kyllä. Utahin yliopiston tutkimuksen mukaan kahden näytön käyttäjillä on 33 % pienempi virhemäärä tehtävissä, joissa tarvitaan lähdetietoja ja tiedon siirtoa. Tämä sopii suoraan tutkimuskirjoittamiseen, koodaustehtäviin ja opiskeluun, kun lähdemateriaali on auki muistiinpanojen vieressä. Perustason 1080p-kannettavat näytöt maksavat noin 100-130 dollaria, joten ne ovat yksi edullisimmista tuottavuuden parannuksista. Opiskelijat, jotka liikkuvat usein kirjaston, asuntolan ja kodin välillä, hyötyvät merkittävästi kannettavan toisen näytön joustavuudesta.

Voinko käyttää kannettavaa näyttöä MacBookin kanssa?

Kyllä, oikealla liitäntätavalla. Mikä tahansa MacBook, jossa on Thunderbolt 3- tai 4-portit (kaikki MacBook Pro- ja MacBook Air -mallit vuodesta 2019 alkaen), voidaan yhdistää kannettavaan näyttöön USB-C:n kautta. MacBook Air M1- ja M2-mallit tukevat natiivisti vain yhtä ulkoista näyttöä, mutta DisplayLink-USB-sovittimella niillä voi ohjata kahta ulkoista näyttöä. MacBook Air M3 tukee kahta ulkoista näyttöä kansi suljettuna, ja M4 tukee kahta ulkoista näyttöä vapaasti. Useimmat nykyaikaiset kannettavat näytöt, joissa on USB-C DisplayPort Alt Mode, toimivat sellaisten MacBookien kanssa, jotka tukevat ulkoisia näyttöjä.

Kuinka painava tyypillinen kannettava näyttö on?

Useimmat 15,6 tuuman kannettavat näytöt painavat 650-950 grammaa (noin 1,4-2,1 paunaa). Premium-luokan alumiinirunkoiset mallit voivat koosta riippuen olla lähes 1,0-1,2 kg. Kannettavaan tietokoneeseen kiinnitettävät mallit painavat yleensä 700-900 grammaa. Päivittäin tavallisessa kannettavan laukussa kuljetettaessa alle 900 gramman paino lisää taakkaa vain vähän. Yli 1,2 kg painavat mallit sopivat paremmin säännölliseen hotelli- tai työpöytäkäyttöön kuin jatkuvaan päivittäiseen mukana kulkemiseen.

Mikä on nopein tapa ottaa kannettava näyttö käyttöön?

Kannettavaan tietokoneeseen kiinnitettävä näyttö magneettikiinnityksellä on nopein vaihtoehto: yleensä alle kymmenessä sekunnissa laukusta toimivaan näyttöön, ilman jalustan kokoamista, korkeuden säätöä tai erillistä virtaliitäntää. Erillisissä kannettavissa näytöissä nopeimmat käyttöönotot perustuvat magneettiseen suojakanteen, joka toimii samalla tukijalkana. Se avataan yhdellä liikkeellä ilman irrallisia osia. Sekä Windows että macOS tunnistavat näytön automaattisesti ja laajentavat työpöydän ilman asetusten muuttamista ensimmäisen käyttöönoton jälkeen, kunhan olet aiemmin asettanut tilaksi "Laajenna".

Tutustu teknisiin laitteisiin

Mobile Pixels
Geminos AlennushintaAlkaen €699,99 EUR Normaali hinta€884,72 EUR Markdown price
Mobile Pixels
TRIO 3 PRO Alennushinta€499,99 EUR Normaali hinta€530,82 EUR Markdown price
Mobile Pixels
Duex DS -sarja AlennushintaAlkaen €199,99 EUR Normaali hinta€230,02 EUR Markdown price

Lue seuraavaksi

Do I Need a Special Cable for Dual Monitors?
Duex Float Two-Screen for laptop

Jätä kommentti

Kaikki kommentit moderoidaan ennen julkaisemista.

Tämä sivu on suojattu hCaptcha-tunnistuksella, ja hCaptchan tietosuojakäytäntöjä ja käyttöehtoja sovelletaan.